top of page

A NEW BREEZE - Jongerenkunstenproject van jeugdhuis JOC Ieper vzw

Over A NEW BREEZE:

Na het eerste A New Breeze project in 2012, kwam het jeugdhuis JOC Ieper en haar concertwerking Hypnoiz in 2014 met een vervolg. We behielden de naam en het logo van het vorige project.

 

Anno 2017 is A New Breeze - onder de vorm van een atelierwerking - een project doorheen het jaar om jongeren te prikkelen met kunst. Aan de hand van de verschillende lange en korte ateliers, leren deelnemers kunstenstrekkingen en bepaalde technieken erbinnen kennen. De begeleiding gebeurt steeds door proffesionelen, de inhoudelijke invulling gebeurt in samenspraak met de jongeren. 

 

We mikken vooral op jongeren uit de regio Westhoek met een liefde voor kunst en vooral heel veel "goesting". Ervaring is handig meegenomen, maar is zeker geen vereiste. A New Breeze probeert verschillende kunstvormen een plaats te geven en bewandelt nieuwe paden. Wil je een overzicht van wat komt / reeds geweest is, surf dan zeker naar de website www.anewbreeze.be of onze facebookpagina.

Meer info: stuur gerust een mailtje naar charina@jocieper.be

A NEW BREEZE - Historiek

In 2017: 4de projectjaar:


Lang atelier: 

Theater - onder begeleiding van Sanne Six en Inge Goddijn (Larf VZW)- resulteerde in het theaterstuk: "I Think I Might Be Lost" - 3 voorstellingen

Korte ateliers:

 

- Streetart (maart/april 2017) - Begeleiding door Timothy Vanlerberghe - 6 werkdagen + toonmoment 

- Handletteren (april 2017) - Onder begeleiding van Reinhilde (Mooi Ding)- 1 sessie

- Naaiatelier (september/oktober 2017) - Begeleiding door (Made By Mie) - 4 sessies 

- Trott-Art //Pimp je elektriciteitskastje (oktober 2017) - begeleiding van Nancy Demeester - 2 sessies + 1 moment om hun kastje te pimpen

- Handstamped juwelen - Begeleiding Mooi Ding - Dag Workshop

Uitstappen:

- April 2017: Crystal Ship Oostende

- Mei 2017: Circus Ronaldo (Theater) 

- September 2017: Zingarate (theater) 

In 2016 -  derde projectjaar:

Korte ateliers:


- Hedendaagse dans- in samenwerking met Passerelle vzw & Céline Verhaeghe- werkweek + toonmoment


- Naaiatelier: begeleiding door Mie van 'Made by Mie'- 5 sessies + tentoonstelling bibliotheek Ieper

- Concertfotografie: begeleiding door Tine Brans - 4 sessies 

- Art. 19 (herfstvakantie) - begeleiding door 'De Figuranten' - werkweek/leefweek + toonmoment te Watou

- Workshop Spoken Word - in samenwerking met Huis van het Stad en begeleiding door Vorre - 1 sessie

 

- Musica Futurista - in samenwerking met Matrix vzw - 1 sessie

- Grafisch ontwerp met freeware - begeleiding door Wouter Schoutteten

Uitstappen:

- CHER AMI (Live soundtrack bij animatiefilm)

- The Crystal Ship

- The Dog Days Are Over- Jan Martens
- Glimpses in Turbid Water - Compagnie Monica

- Salva Sanchis op Next Festival



Varia:

- Opstart Brikkartmuur in het JOC. Iedere 3 maanden krijgt een lokale kunstenaar de kans om een muur in de instuif in te palmen. 

 

In 2015 - tweede projectjaar:

 

Lang atelier:

Theater - in samenwerking met Larf vzw & Sanne Six - resulteerde in theatervoorstelling "Dames Noires, 8 vrouwen op glad ijs". - 3 toonmomenten

 

Korte Ateliers:

- Hedendaagse dans (paasvakantie 2015) - onder begeleiding van Céline Verhaeghe - werkweek + toonmoment.

 



In 2014 - eerste projectjaar:

 

Lang atelier: 

Hedendaagse Dans - onder begeleiding van Hein Mortier (De Figuranten) en Sarah Bostoen (Compagnie Monica vzw) - resulteerde in de dansvoorstelling "Der Tod Und Das Mädchen" - 3 toonmomenten

 

Korte ateliers:

 - Theater (paasvakantie 2014) - Begeleiding door Sanne Six - werkweek+toonmoment

 

-  Hedendaagse dans (paavakantie 2014) - Begeleiding door Céline Verhaeghe - werkweek + toonmoment

 

- A.19 (paasvakantie 2014) - Begeleiding door "Hein Mortier e.a." - werkweek + toonmoment te Beselare

 

- Street-art (september - oktober '14) - Begeleiding door Thomas Heyte - 5 werknamiddagen (op woensdag) en toonmoment

 

- Video-mapping (december '14) - Begeleiding door Thomas Delbeke - 4 sessies + toonmoment (april 2015).

Algemene informatie:

Surf naar www.anewbreeze.be.

 

Bij specifieke vragen:

 

Mailen naar sander.nolf@jocieper.be of via telefoon 057 239 560. 

bottom of page